Etyka w modzie – Magdalena Płonka

Dr Magdalena Płonka, urodzona i mieszkająca w Polsce, ekspertka w dziedzinie edukacji oraz projektowania mody, wykładowczyni oraz przedsiębiorca. Aktywny społecznik w zakresie ochrony środowiska oraz praw zwierząt.

Autorka pierwszej książki w Polsce o odpowiedzialnej modzie: Etyka w Modzie- CSR W Przemyśle Odzieżowym.

Jedyna doktorantka z CSR w modzie w kraju – teza obroniona na IADE Creative University w Lizbonie pod przewodnictwem Prof. Sandy Black; projektantka ubioru (tytuł magistra uzyskany na Akademii Sztuk Pięknych), a także Biegły Sądowy w zakresie kostiumografii oraz projektowania w Sądzie Okręgowym w Warszawie.  Członkini grupy doradczej ds. dyrektyw dla odpowiedzialnego biznesu przy Ministerstwie Infrastruktury oraz Rozwoju w latach 2013-2017.

Panelistka takich wydarzeń jak debata oxfordzka Fundacji Nienieodpowiedzialni w Muzeum Polin, VOGUE Business Fashion Environment Summit, Ghent Global Fashion Conference, czy Portugal Home Week. Stypendystka Lions Clubs International, zdobywczyni laurów dla projektantów, w tym w konkursach Złota Nitka, Srebrna Pętelka.

Zaliczona do 100 najbardziej wpływowych kobiet przez magazyn Pani, publicystka oraz visiting professor na uczelniach zagranicznych oraz krajowych, w tym w warszawskiej MSKPU, której jest założycielką.

W obecnej chwili zajmuje się przygotowaniem kolejnej książki w oparciu o badania prowadzone w międzynarodowej grupie badawczej dedykowanej innowacyjnym rozwiązaniom na rzecz odpowiedzialnej mody w UE.

Dr Magdalena Płonka biegle włada j. angielskim, j. hiszpańskim oraz komunikuje się w j. niemieckim a także podstawowym hebrajskim.